Возен ред


Место:   Превозник:   Датум:  


Автобус Време Место Превозник Рута
1 00:00 СОФИЈА КАЛЕЈА Скопје-Софија
1 00:00 БЕЛГРАД ФУДЕКС-БЕЛГ Скопје-Белград
1 00:00 БЕЛГРАД ВАКЧАРЕ-МЛ Скопје-Белград
1 00:30 ХЕРЦЕГ НОВИ ВАРДАРЕКСПРЕС-СКОПЈЕ Куманово-Скопје-Херцег нови
1 01:00 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 02:45 КОПЕНХАГЕН АЛБА ТУРИСТФАРТ-ТЕТОВО Тетово-Скопје-Копенхаген
1 02:45 КОПЕНХАГЕН АЛБА ТУРИСТФАРТ-ДАНСКА Тетово-Скопје-Копенхаген
1 03:30 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 04:15 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Битола до 31.08 не вози
1 05:10 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 05:30 ОХРИД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ - Охрид Скопје-Охрид
1 05:30 СТРУГА ВАКЧАРЕ-2-СТРУГА Скопје-Струга
1 06:00 ПРИШТИНА ХИСАРИ-ДЕБАР Г Д МЛ Скопје-Приштина
1 06:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Струмица
1 06:00 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Белград-Скопје-Битола-Охрид
1 06:00 ТИРАНА ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР МЛ-АЛБ Скопје-Струга-Тирана
1 06:00 ТИРАНА ФЕР ТУРС Скопје-Струга-Тирана
1 06:00 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 06:00 ЛОЗАНА ЛОСШИ САРЛ Скопје-Лозана
1 06:05 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 06:10 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 06:30 СВЕТИ НИКОЛЕ БЕРОВОТРАНС-БЕРОВО Скопје-Свети Николе
1 06:40 ВЕЛЕС ПАН ПРОМЕТ-ВЕЛЕС Скопје-Велес
1 06:40 БЕРЛИН ЕУРО ТУРИСТ-МЛ Тетово-Скопје-Берлин
1 06:40 БЕРЛИН ДОЈЧЕ ТОУРИНГ ГМБХ Тетово-Берлин
1 06:45 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 07:00 СОФИЈА МАКЕДОНИЈА СООБРАЌА-С- Скопје-Софија
1 07:00 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга од 01,07-31,08
1 07:00 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 07:00 ОХРИД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ - Охрид Скопје-Охрид
1 07:00 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 07:20 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 07:25 КУМАНОВО ДЕЛУКС-ТУРС-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 07:30 ЗЛЕТОВО РУЛЕТУРС-СКОПЈЕ-ЗЛ. Скопје - Злетово
1 07:30 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Делчево-Берово
1 07:45 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 07:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 08:00 ДОРТМУНД "БАШКИМТУРС"-ТЕТОВО Охрид-Скопје-Дортмунд
1 08:00 ГЕНТ ЕРА ТРАНС СПРЛ Гостивар-Скопје-Гент
1 08:00 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Кичево-Охрид
1 08:00 СТРУГА ЕУРОЛИНИЈА-СТРУГА Скопје-Струга
1 08:00 ПРИШТИНА БАРИЛЕВА ТУРИСТ Дебар-Скопје-Приштина
1 08:00 ПРИШТИНА ХИСАРИ-ДЕБАР Г Д МЛ Дебар-Скопје-Приштина
1 08:00 ГЕНТ ЉОНИ ТУРС Гостивар-Скопје-Гент
1 08:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Струмица
1 08:00 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 08:00 НОВИ ПАЗАР ОЗЛЕМ ТОУРС Скопје-Нови Пзазар
1 08:00 НОВИ ПАЗАР ВАРДАР ЕКСПРЕС Скопје-Нови Пазар
1 08:00 КРУШЕВО СТЕЛА БУС Скопје-Крушево
1 08:02 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 08:05 КУМАНОВО ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 08:10 КАМЕЗ (ТИРАНА) ИДО ТОУРС - Тетово Куманово-Скопје-Камез
1 08:15 КОЧАНИ АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Велес-Кочани
1 08:15 ТЕТОВО ЕКО-ТУРС СкопјеТетово
1 08:20 ВИТИНА СТЕФАН ТУРС ТРАВЕЛ Скопје-Витина
1 08:30 СОФИЈА ТРАНСКОП-МАТПУ ЕООД Скопје -Софија
1 08:30 АХЕН СОНЕН БУС Струга-Скопје-Ахен
1 08:30 БОГДАНЦИ РУЛЕТУРС - СКОПЈЕ-Гев. Скопје-Гевгелија-Богданци
1 08:30 ОХРИД БИСЕР-ПРОМ-СКОПЈЕ Скопје-Охрид
1 08:30 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга од 16.09 до 14.05.
1 08:30 ПРИЛЕП ПЕЛАГОНИЈАТРАНС-ПРИЛЕП Скопје-Прилеп
1 08:30 АХЕН ЛИМ БУС-ЧЕЛОПЕК Струга-Ахен
1 08:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 08:30 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 08:35 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 08:45 ВЛАДИМИРОВО БИСЕР-ПРОМ-СКОПЈЕ Скопје-Владимирово
1 08:45 КОПЕНХАГЕН БЕСА-ТРАНС Тетово-Скопје-Копенхаген
1 08:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 09:00 ТИРАНА ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Куманово-Скопје-Драч
1 09:00 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Велес-Битола
1 09:00 ОХРИД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ - Охрид Скопје-Кичево-Охрид
1 09:00 ВАЛОНА ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Скопје - Валона
1 09:00 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 09:00 ПРОБИШТИП ФИЛЕ ТУРС-КРАТОВО Скопје-Пробиштип
1 09:00 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 09:00 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ СКОПЈЕ-КАВАДАРЦИ
1 09:00 БРЕМЕНХАВЕН ИДО ТУРС Тетово-Скопје-Бременхавен
1 09:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје - Струмица
1 09:25 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 09:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 09:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 09:30 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Виница-Берово
1 09:30 РОСТУШЕ ЧИКРИ ТРЕЈД СКОПЈЕ-РОСТУШЕ
1 09:34 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Маврови Анови-Дебар
1 09:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 10:00 СЕНТ ГАЛЕН ЕУРОБУС-СТРУГА МЛ Струга-Скопје-Сент Гален
1 10:00 РИЕТИ ХАК КОМЕРЦ-ИТА Струга - Скопје - Риети
1 10:00 СЕНТ ГАЛЕН ЕГМАН ФРЕЈ АГ Струга-Скопје-Сент Гален
1 10:00 НЕГОТИНО ДАЈОТУРС- НЕГОТИНО Скопје-Неготино во мирување до 18.08.2014
1 10:00 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Кичево-Охрид
1 10:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 10:00 РИМ ХАК КОМЕРЦ-ИТА Скопје-Рим
1 10:00 РИЕТИ ДИ ПАССИО ТОУРС Струга-Скопје-Риети
1 10:00 РИМ ДИ ПАСАРИО ТОУР Скопје - Рим
1 10:00 ОСНАБРУК СОНЕН БУС Дебар-Скопје-Оснабрук
1 10:00 ВИТЕРБО ХАК КОМЕРЦ-ИТА Тетово-Скопје-Витербо
1 10:00 КИЧЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Кичево од 01.09-30.06
1 10:00 ОСНАБРУК ХАК КОМЕРЦ-ГЕРМАНИЈА Дебар-Скопје-Оснабрук
1 10:00 АХРЕНСБУРГ ХАК КОМЕРЦ-ГЕРМАНИЈА Струмица-Скопје-Ахренсбург
1 10:00 ВИТЕРБО ДИ ПАСАРИО ТОУР Тетово-Скопје-Витербо
1 10:00 КОРНВЕСТХЕИМ ХАК КОМЕРЦ-ГЕРМАНИЈА Гостивар-Скопје-Корнвестхеим
1 10:00 АХРЕНСБУРГ СОНЕН БУС Струмица-Скопј-Ахренсбург
1 10:00 СЕНТ ГАЛЕН ЕУРОЛИНЕС Струга-Скопје-Сент Гален
1 10:00 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 10:10 ПРИШТИНА ХИСАРИ-ДЕБАР Г Д МЛ Скопје-Приштина
1 10:15 СТАРО НАГОРИЧАНЕ ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Старо Нагоричане
1 10:20 КУМАНОВО ДЕЛУКС-ТУРС-КУМАНОВО Скопје-куманово
1 10:30 ДОРТМУНД МАК.СООБРАЌАЈ АД ГЕРМАНИЈА Скопје-Дортмунд
1 10:30 БЕЛГРАД ДЕЛФИНА ТУРС ДОО Кичево-Скопје-Белград
1 10:30 БЕЛГРАД ЛАСТА-БЕЛГРАД Кичево-Скопје-Белград
1 10:30 ФРАЈБУРГ ФА.А.ДАУТОВСКИ Битола-Скопје-Фрајбург
1 10:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 10:30 ФРАЈБУРГ ЕУРОЛИНЕС-СТРУГА Битола-Скопје-Фрајбург
1 10:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 10:40 ХАМБУРГ НАСИРТУР-ГОСТИВАР Охрид-Скопје-Хамбург
1 10:40 ХАМБУРГ ШТИЛОВ ТОУРС Охрид-Скопје-Хамбург
1 10:40 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 10:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 10:55 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 11:00 ОХРИД КЛАСИК КОМПАНИ ОХРИД Скопје-Охрид
1 11:00 ПРИШТИНА ЕУРО ЛИНИА-СТРУГА МЛ Струга-Скопје-Приштина
1 11:00 РЕСЕН ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Ресен
1 11:00 СТАР ДОЈРАН РУЛЕТУРС - СКОПЈЕ-Гев. Скопје-Богданци-Стар Дојран
1 11:00 КИЧЕВО КЛАСИК КОМПАНИ ОХРИД Скопје-Кичево
1 11:00 КОЧАНИ АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Кочани од 01.09 до 20.05 ст.11-
1 11:00 СТРУГА ЕУРОЛИНИЈА-СТРУГА Скопје-Струга
1 11:21 БЕРОВО БЕРОВОТРАНС-БЕРОВО Скопје-Берово
1 11:30 ЛАКУИЛА ДУРМО ТУРС-ГОСТИВАР МЛ Струга-Скопје-Лакуила
1 11:30 ПРИЗРЕН ВЕКТОР-ТУРС Скопје-Урошевац-Призрен
1 11:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 11:30 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 11:30 ЛАКУИЛА БАЛТОУРС СРЛ Струга-Скопје-Лакуила
1 11:40 МАЈНЦ РАСИМ-ТУРИЗАМ Струга-Скопје-Мајнц
1 11:45 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 11:45 ПРИШТИНА МОТОЈА-СИ Скопје-Приштина од 01.07. до 31.12.вози
1 11:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 11:50 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 12:00 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Охрид
1 12:00 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 12:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Струмица
1 12:00 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ СКОПЈЕ-КАВАДАРЦИ
1 12:15 ЛОКВЕНИ МЕТРО ТРАНС Скопје-Локвени
1 12:15 БЕРН ОЛОС ТРАДЕ Дебар-Скопје-Берн
1 12:15 БЕРН ДАЈБУС ГМБХ Дебар-Скопје-Берн
1 12:30 ПРИШТИНА АМАЛФИ-ТУРС ПРИШТИНА Скопје-Приштина
1 12:30 ОХРИД КЛАСИК КОМПАНИ ОХРИД Скопје-Охрид
1 12:30 БИЛЕФЕЛД ДУРМО ТУРС-ГОСТИВАР МЛ Струга-Скопје-Билефелд
1 12:30 БИЛЕФЕЛД ЛАИ РЕИСЕН-ПУТЛИНГЕН Струга-Скопје-Билефелд
1 12:30 СТЕЊЕ ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје- Стење
1 12:30 СТРУГА ВАКЧАРЕ-2-СТРУГА Скопје-Кичево-Струга
1 12:30 ДОЛНЕНИ-М.БРОД РАМА-ТУРС-ДЕБРЕШТЕ Скопје-Долнени
1 12:30 ВИНИЦА АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Куманово-Виница
1 12:30 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје Скопје-Аеродром
1 12:30 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Делчево-Берово
1 12:45 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 12:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 12:50 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга
1 12:53 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 13:00 СПЛИТ ХАФЕТ ТОУРС-ТЕТОВО Скопје-Сплит
1 13:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 13:00 ЖИТОШЕ ЛАСТА ТУРС-ДЕБРЕШТЕ Скопје-Лажани-Житоше
1 13:00 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 13:00 НЕГОТИНО ДАЈОТУРС- НЕГОТИНО Скопје-Неготино
1 13:00 КУМАНОВО МАМЛИ ТРАВЕЛ Скопје-Куманово
1 13:00 Скопје СМИРАТРАНС СКОПЈЕ-ВИЛБРУК
1 13:10 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 13:15 ДЕЛОГОЖДА-село ЕУРОЛИНИЈА-СТРУГА Скопје-Струга-Делогожда
1 13:20 ПРИШТИНА МОТОЈА-СИ Скопје-Приштина од 01.07. до 31.12. вози-41
1 13:20 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Виница-Берово
1 13:30 РЕСЕН ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Ресен
1 13:30 ПРИЛЕП ПЕЛАГОНИЈАТРАНС-ПРИЛЕП Скопје-Прилеп
1 13:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 13:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 13:45 МИЛАНО ХАК КОМЕРЦ-ИТА Струга - Скопје - Милано
1 13:45 СТАРО НАГОРИЧАНЕ ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Старо Нагоричане
1 13:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 13:45 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ СКОПЈЕ-КАВАДАРЦИ
1 13:50 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 13:55 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 13:55 КИЧЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Кичево
1 14:00 МЕШТРЕ РУЛЕТУРС- МЕСТРЕ Дебар-Скопје-Мештре
1 14:00 БРАТИСЛАВА ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Кичево-Скопје-Братислава
1 14:00 ПРИШТИНА ХИСАРИ-ДЕБАР Г Д МЛ Скопје-Приштина
1 14:00 ПРИЛЕП ПЕЛАГОНИЈАТРАНС-ПРИЛЕП Скопје-Прилеп
1 14:00 СТАР ДОЈРАН РУЛЕТУРС - СКОПЈЕ-Гев. Скопје-Богданци-Стар Дојран
1 14:00 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Кичево-Охрид
1 14:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 14:00 ПЕХЧЕВО "АНДОН КОМПАНИ"-ПЕХЧЕВО Скопје-Пехчево
1 14:00 НОЈМУНСТЕР ГЕРМАНИЈА ОПТИМА ТУРС Тетово - Скопје - Харбург
1 14:00 НОЈМУНСТЕР ГЕРМАНИЈА ХАК КОМЕРЦ-ГЕРМАНИЈА Тетово - Скопје - Нојмунстер
1 14:00 СТРУГА ЕУРОЛИНИЈА-СТРУГА СКОПЈЕ-СТРУГА
1 14:15 ТЕТОВО ЕКО-ТУРС Скопје-Тетово
1 14:25 КУМАНОВО ДЕЛУКС-ТУРС-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 14:30 СТРУГА ВАКЧАРЕ-2-СТРУГА Скопје-Струга
1 14:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 14:30 МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Македонска Каменица
1 14:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 14:40 АНСБАХ ГАЛЕБ АД-ОХРИД Кичево-Скопје-Ансбах
1 14:40 НОВА ГОРИЦА-Љ- Руле Турс-Н.ГОРИЦА Струга-Скопје-Нова Горица
1 14:45 РОСТУШЕ БАЛКАН ТОУРС-РОСТУШЕ Скопје-Ростуше
1 14:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 14:45 ОХРИД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ - Охрид Скопје-Охрид
1 14:50 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 14:56 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 15:00 СОФИЈА МАТПУ ЕООД-ТРАНСКОП Скопје-Софија
1 15:00 ПРИШТИНА АЛБУС-ПРИШТИНА Скопје-Приштина
1 15:00 ЖИТОШЕ ЛАСТА ТУРС-ДЕБРЕШТЕ Скопје-Житоште
1 15:00 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Велес-Битола
1 15:00 ВАЛАНДОВО ДПТУТ-СТЕФАНИ-ВАЛАНДОВО Скопје-Валандово
1 15:00 ЦЕНТАР-ЖУПА РАДИКА-ПРЕВОЗ Ц. ЖУПА Скопје-Центар Жупа
1 15:00 КОЧАНИ АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Штип-Кочани
1 15:00 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Неготино-Скопје
1 15:00 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 15:00 КРУШЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Крушево
1 15:15 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 15:15 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Виница-Берово
1 15:25 ЛОЗАНА ДУРМО ТУРС-ГОСТИВАР МЛ Струга-Скопје-Лозана
1 15:25 ЛОЗАНА ДУРМО ТОУРС ГМБХ Струга-Скопје-Лозана
1 15:30 СЕЖАНА РАДИКА ПРЕВОЗИ ЉУБЉАНА Струга-Скопје-Сежана
1 15:30 БРАЈЧИНО ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје - Брајчино
1 15:30 НОВИ ПАЗАР БОСФОР-ТУРС Скопје-Нови Пазар
1 15:30 НОВИ ПАЗАР КИММЕЛ-ДОО Скопје-Нови Пазар
1 15:30 СЕЖАНА ВАРДАРЕКСПРЕС-СКОПЈЕ Струга-Скопје-Сежана
1 15:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 15:30 ДЕБРЕШТЕ РАМА-ТУРС-ДЕБРЕШТЕ Скопје-Дебреште
1 15:30 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 15:30 ПРОБИШТИП РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Пробиштип
1 15:30 СОЛУН СИМЕОНИДИС ТОУРС СКОПЈЕ-СОЛУН
1 15:40 ВИТИНА ЧЕТИРИТЕ БРАЌА ВИТИНА Скопје-Витина
1 15:45 СТРУГА ВАКЧАРЕ-СТРУГА Скопје-Кичево-Струга
1 15:45 ПРИШТИНА ХИСАРИ-ДЕБАР Г Д МЛ Скопје-Приштина
1 15:45 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 15:45 КРИВОГАШТАНИ СТЕЛА БУС Скопје-Кривогаштани
1 15:45 БЛАТЕЦ АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Штип-Блатец
1 15:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 15:50 ИСТАНБУЛ ЈАДРАН-СКОПЈЕ Струга-Скопје-Истанбул
1 16:00 ОХРИД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ - Охрид СКОПЈЕ-ОХРИД
1 16:00 ПРИЗРЕН ВЕКТОР-ТУРС Скопје-Призрен
1 16:00 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 16:00 ДОЛНЕНИ-М.БРОД МЕТРО ТРАНС Скопје-Долнени
1 16:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 16:00 ПРОБИШТИП МАРЈАНТУРС-ПРОБИШТИП Скопје-Куманово-Пробиштип
1 16:00 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 16:00 СТАРО НАГОРИЧАНЕ ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Старо Нагоричане во мирување 21.05.
1 16:00 КИЧЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Кичево
1 16:10 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга
1 16:10 КУМАНОВО ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 16:10 ВЕЛЕС ПАН ПРОМЕТ-ВЕЛЕС Скопје-Велес
1 16:15 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 16:15 ТЕТОВО ЕКО-ТУРС Скопје-Тетово
1 16:20 ЛАКУИЛА ЕУРО ТУРИСТ-МЛ Гостивар-Скопје-Лакуила
1 16:20 ВЕЛЕС ПАН ПРОМЕТ-ВЕЛЕС Скопје-Велес
1 16:22 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 16:30 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Битола-Охрид
1 16:30 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Кичево-Охрид
1 16:30 БЕРОВО АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Виница-Берово
1 16:30 ПРИШТИНА АМАЛФИ-ТУРС ПРИШТИНА Струга-Скопје-Приштина
1 16:35 ТЕТОВО ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Скопје-Тетово
1 16:40 КОМО АТЛАСИБ Струга-Дебар-Скопје-Комо
1 16:40 АНКОНА АТЛАСИБ Струга-Дебар-Скопје-Анкона
1 16:40 ЗЛЕТОВО ФИЛЕ ТУРС-КРАТОВО Скопје-Куманово-Злетово
1 16:40 АНКОНА ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Струга-Скопје-Анкона
1 16:40 КОМО ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Струга-СКОПЈЕ-КОМО
1 16:40 РОСТУШЕ ЧИКРИ ТРЕЈД СКОПЈЕ-РОСТУШЕ
1 16:45 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 16:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 16:45 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 16:50 ВЕЛЕС ПАН ПРОМЕТ-ВЕЛЕС Скопје-Велес
1 17:00 ИСТАНБУЛ ДОМИНО ЛИНЕ Охрид-Скопје-Истанбул
1 17:00 ПУЛА ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Гостивар-Скопје-Пула
1 17:00 СОЛУН СИМЕОНИДИС ТОУРС Скопје-Солун
1 17:00 ПРИШТИНА АЛБУС-ПРИШТИНА Скопје-Приштина
1 17:00 ПУЛА ЧАЗМАТРАНС ПРИЈЕВОЗ Гостивар-Скопје-Пула
1 17:00 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Велес-Битола
1 17:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 17:00 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 17:00 СТАРО НАГОРИЧАНЕ ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Старо Нагоричане од 04.07. до 31.08
1 17:00 КОПЕР ДРД - ЉУБЉАНА Струга-Скопје-КОПЕР
1 17:00 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Росоман-Кавадарци
1 17:00 КОПЕР ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Струга-Скопје-Копер
1 17:00 ЗАГРЕБ ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Струга-Скопје-Загреб
1 17:00 КОПЕР ХИСАР ТУРИЗАМ СКОПЈЕ-ГД Дебар-Скопје-Копер
1 17:00 КОПЕР ДРД - ЉУБЉАНА Дебар-Скопје-Копер
1 17:05 ДЕБАР ХИСАРИ-ГД Скопје-Дебар
1 17:05 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 17:10 КУМАНОВО МАМЛИ ТРАВЕЛ Скопје - Куманово
1 17:15 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 17:15 ДЕЛЧЕВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Мак.Каменица-Делчево
1 17:20 КУМАНОВО ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 17:20 ВЕЛЕС ПАН ПРОМЕТ-ВЕЛЕС Скопје-Велес
1 17:30 СОФИЈА КАЛЕЈА Скопје-Софија
1 17:30 СТРУГА ВАКЧАРЕ-2-СТРУГА Скопје-Кичево-Струга
1 17:30 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 17:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 17:30 Скопје В2В ТРАНСПОРТЕР ДООЕЛ Скопје СКОПЈЕ-АЕРОДРОМ СКОПЈЕ
1 17:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 17:50 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 18:00 ПРИЛЕП ПЕЛАГОНИЈАТРАНС-ПРИЛЕП Скопје-Велес-Прилеп
1 18:00 БОГДАНЦИ РУЛЕТУРС - СКОПЈЕ-Гев. Скопје-Гевгелија-Богданци
1 18:00 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 18:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 18:00 БЕРОВО ИНТЕР ТОУРС Скопје-Виница-Берово
1 18:10 ПРИШТИНА АЛБУС-ПРИШТИНА Скопје-Приштина
1 18:30 ОХРИД ГАЛЕБ-ОХРИД Скопје-Кичево-Охрид
1 18:30 НЕГОТИНО ДАЈОТУРС- НЕГОТИНО Скопје-Неготино
1 18:30 КОЧАНИ АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Велес-Кочани
1 18:30 КРИВА ПАЛАНКА ПРОЛЕТЕР-КРИВА ПАЛАНКА Скопје-Крива Паланка
1 18:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 18:40 ХАНОВЕР ИДО ТУРС Тетово-Скопје-Хановер
1 18:40 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 18:45 КУМАНОВО ШТУЗ-КУМАНОВО Скопје-Куманово
1 18:50 ТЕТОВО РУЛЕТУРС-Тетово Скопје-Тетово
1 19:00 ИСТАНБУЛ ЕКСПРЕСТУР Гостивар-Скопје-Истанбул
1 19:00 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Велес-Битола
1 19:00 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга
1 19:00 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 19:00 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 19:00 КИЧЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Кичево
1 19:05 ВИЕНА ЕУРОБУС-СТРУГА МЛ Струга-Скопје-Виена
1 19:05 БАЗЕЛ Р.Б СУЛЕЈМАНИ Струга-Скопје-Базел
1 19:05 БАЗЕЛ Р.Б СУЛЕЈМАНИ ШВАЈЦАРИЈА Струга-Скопје-Базел
1 19:10 ТЕКИРДАГ ЛУКС ЈОНЏА Гостивар-Скопје-Такирдаг
1 19:15 САЛЗБУРГ-АВСТРИЈА ЕУРОБУС-СТРУГА МЛ Струга-Скопје-Салзбург
1 19:30 ОХРИД КЛАСИК КОМПАНИ ОХРИД Скопје-Охрид
1 19:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 19:30 ПЕХЧЕВО "АНДОН КОМПАНИ"-ПЕХЧЕВО Скопје-Пехчево
1 19:30 ВИНИЦА АВТОАТОМ-КОЧАНИ Скопје-Велес-Виница
1 19:30 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 19:30 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Неготино-Кавадарци
1 19:45 СТАРО НАГОРИЧАНЕ ЈОЦО ТУРС- МС КУМАНОВО Скопје-Старо Нагоричане
1 20:00 САРАЈЕВО СТЕПТУРС Гостивар-Скопје-Сарајево
1 20:00 ВАРНА БИСЕР ПРОМ-СКОПЈЕ Скопје-Варна
1 20:00 СТРУГА КЛАСИК КОМПАНИ ОХРИД Скопје-Струга
1 20:00 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 20:00 КИЧЕВО МЕТРО ТРАНС Скопје-Голема Речица-Кичево
1 20:15 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 20:20 ТЕТОВО ЕКО-ТУРС Скопје-Тетово
1 20:20 ВИНИЦА "АНДОН КОМПАНИ"-ПЕХЧЕВО Скопје-Виница во мирување
1 20:30 БЕЛГРАД НИШЕКСПРЕС-НИШ Скопје-Ниш-Белград
1 20:30 БОЛЦАНО ДУРМО ТУРС-ГОСТИВАР МЛ Дебар-Скопје-Болцано
1 20:30 БОЛЦАНО ЕУРО ЛИНЕС СРЛ Дебар-Скопје-Болцано
1 20:30 БОЛЦАНО БАЛ ТОУР Дебар-Скопје-Болцано
1 20:37 СТРУМИЦА СТРУМИЦАЕКСПРЕС-СТРУМИЦА Скопје-Штип-Струмица
1 20:50 ПРИШТИНА АЛБУС-ПРИШТИНА Скопје-Приштина
1 21:00 ТИРАНА ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Куманово-Скопје-Тирана
1 21:00 САРАНДА ХАК КОМЕРЦ-ТЕТОВО Скопје-Валона
1 21:00 БИТОЛА ТРАНСКОП-БИТОЛА Скопје-Битола
1 21:00 ХЕРЦЕГ НОВИ БОЖУР-ПОДГОРИЦА Скопје-Херцег Нови
1 21:00 ИСТАНБУЛ ЈАДРАН-СКОПЈЕ Струга-Скопје-Истанбул
1 21:00 САУК ДРИТА ТРАВЕЛ-ТИРАНА Скопје-Саук
1 21:00 СТРУГА ЕУРОЛИНИЈА-СТРУГА Скопје-Струга
1 21:00 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 21:00 КАМЕЗ (ТИРАНА) ДРИТА ТРАВЕЛ-ТИРАНА Куманово-Скопје-Камез
1 21:00 НОВА ГОРИЦА-Љ- СУЛТАН ТУРС Струга-НоваГорица
1 21:00 НОВА ГОРИЦА-Љ- ГЕРЧАР ПРЕВОЗИ Струга-Нова Горица
1 21:05 КАВАДАРЦИ ЕКСТРА-КАВАДАРЦИ Скопје-Кавадарци
1 21:15 БЕЛГРАД ВАКЧАРЕ-МЛ Струга-Скопје-Белград
1 21:15 БЕЛГРАД ФУДЕКС-БЕЛГ Струга-Скопје-Белград
1 21:30 БЕЛГРАД ГАЛЕБ-ОХРИД-МЛ Охрид-Битола-Скопје-Белград
1 21:30 БЕЛГРАД ГАЛЕБ-ОХРИД-МЛ Охрид-Кичево-Скопје-Белград
1 21:30 ПОРЕЧ ДОМИНО ЛИНЕ- Хр Гостивар-Скопје-Пореч
1 21:30 ГОСТИВАР ЕУРО ТУРИСТ-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 21:31 ПРИШТИНА АМАЛФИ-ТУРС ПРИШТИНА Скопје - Приштина
1 21:40 КУМАНОВО МАМЛИ ТРАВЕЛ Скопје-Куманово
1 22:00 КОТОР ГАНИЌ ЕКСКЛУЗИВ Куманово-Скопје-Котор
1 22:10 ГОСТИВАР ДУРМОТОУРС-ГОСТИВАР Скопје-Гостивар
1 22:15 КУМАНОВО РУЛЕТУРС-ЛОК.КУ-ВО Скопје-Куманово
1 22:30 СТРУГА МАРТИНОСКИ-СТРУГА Скопје-Струга
1 23:00 САРАЈЕВО ДОМИНО ЛИНЕ Гостивар-Скопје-Сараево
1 23:30 БЕЛГРАД МАКЕДОНИЈА СООБРАЌАЈ БГ Скопје-Белград-46
1 23:30 БЕЛГРАД БС ТУРС Скопје-Белград